×
Göztepe Spor Kulübü

YELKEN

Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi 1937 yılında İzmir’ de kurulmuştur. Yelken sporunda ülke ve dünya çapında kabul görmüş farklı sınıflarda (pirat, snipe, flying dut-chman, dragon, şarpi, finn) Türkiye şampiyonlukları ve dereceler elde edilmiş, yelken şubemizde pek çok milli sporcu yetişmiş ve şampiyonluklar almıştır.

İlk Kupamız

9 Eylül 1938 - Kaba Yole Yarışı – Birincilik, Muzaffer Kakış (Göztepe)

İzmir’ in ilk Türkiye Şampiyonluğu

1956 - Şarpi Sınıfı, Muzaffer Kalkış - Hikmet Genç

Türkiye’nin İlk Avrupa Şampiyonluğu

1966 – Snipe Sınıfı, Altan Yalman – Hayri Karabilgin

Efsanelerimiz

Kemal Kayın - Avrupa Şampiyonu,
Haluk Kalkış - Türkiye Şampiyonu,

Muzaffer, Fetul, Resul ve Cihat Kalkış; İbrahim, Ziya Selamioğulları, Cemal Kayın, Hayri Karabilgin, Raşit Yılmaz, Aslan Sungur, David Franko şubemize Türkiye ve Dünya Şampiyonlukları getiren isimler arasındadır.

Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi faaliyetleri 3 farklı alanda devam etmekte olup bunlar;

  • Yelkencilik Merkezi (Urla Göztepe Adnan Süvari)
  • Göztepe Yat Kulübü (Seferihisar Teos Marina)
  • Yat Yarış Takımları (Bodrum)
Urla Yelkencilik Merkezi

Urla’daki tesisimiz 4800 m2’lik alanıyla Türkiye’nin en büyük üç tesisinden birisidir. Tesisimiz, İzmir’deki en geniş ve kap-samlı tesis olup 250-300 sporculuk etkinliklerinin başarıyla tamamlanmasına olanaklar sunmaktadır. Tesisimiz, 2015 yılı Nisan ayı itibariyle Türkiye Yelken Federasyonu’nun koordinasyonunda Yelken Milli Takımımızın kamplarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Göztepe Yat Kulübü (Teos Marina)

Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesinin girişimleri ile Yat Branşı 2016 yılında kendi yerinde hizmet vermeye başlamıştır. Göztepe Yat Kulübü Seferihisar’ da, Teos Marina içerisinde yer almaktadır. Lokasyonu, teknik altyapı ve mimarisi ile Teos Marina’nın gücünü, Şubemizin marka değeri, başarıları ile bir araya getirerek Yat Camiası için çekim merkezi olacak kulübümüzü ilgililerin beğenisine sunuyoruz.

YELKEN HABERLERİ

Göztepe Sportif Yatırımlar A.Ş. Mithatpaşa Caddesi No:1170 Güzelyalı İZMİR
444 1925

yükleniyor...