Göztepe FIFA Espor Dünya Şampiyonası’nda

Kulübümüz, 22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Atlanta şehrinde düzenlenecek olan Eleague FIFA 19 FUT Champions Cup Şubat turnuvasında temsil edilecek. Dünyadaki en popüler futbol simülasyon oyunu olan EA Sports FIFA 19 oyununun en büyük organizasyonu olan FUT Champions Cup’ın Şubat ayı turnuvasında Göztepe Spor Kulübü espor takımı Göztepe Gaming’in oyuncusu Mert ‘iMertAL’ Altıntop sarı-kırmızı renkleri ve Türkiye’den katılım hakkı kazanan tek oyuncu olarak ülkemizi temsil edecek.

Turnuvanın Orta Doğu-Kuzey Afrika ön elemelerinden başarıyla çıkan oyuncumuz Mert Altıntop, dünyadaki en iyi 64 FIFA 19 oyuncusu ile dünyanın en iyisi olmak için yarışacak. Turnuvada kulübümüzün haricinde Manchester City, Paris Saint Germain, AS Roma, Ajax, Sporting Lisbon, PSV, Schalke 04, Bayer Leverkusen, RedBull Leipzig, Basel ve daha birçok dev kulübün FIFA Espor oyuncuları yer alacak. PS4 ve Xbox oyun konsollarında dünyadaki en başarılı 32’şer oyuncunun katılacağı turnuvada Mert Altıntop, Göztepe formasıyla PS4 dalında şampiyonluk için mücadele edecek.

Atlanta şehrindeki Eleague Arena’da gerçekleşecek turnuvanın yayını, 22-24 Şubat tarihleri arasında üç gün boyunca beIN Sports Haber ve oyun sahibi firma EA Sports’un Youtube kanalı EA Sports FIFA kanallarından canlı olarak yayınlanacak. Turnuvayı daha önceki versiyonlarında olduğu gibi dünyanın her yerinden milyonlarca tekil izleyicinin canlı olarak takip etmesi bekleniyor.

Göztepe Gaming Hakkında

Göztepe Spor Kulübü espor takımı, 16 Şubat 2019 tarihinde Göztepe Gaming adıyla faaliyete başlamıştır. Göztepe Gaming, espor sektörüne futbol simülasyon oyunu FIFA 19 ile giriş yapmıştır. Takım kadrosu Şubat ve Mart 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan 3 büyük uluslararası şampiyonaya katılmaya hak kazanmış olan ve Türkiye’de sezonun en başarılı FIFA 19 oyuncusu konumundaki Mert ‘iMertAL’ Altıntop ve FIFA 18 Balkan Kupası 3.sü aynı zamanda güncel Türkiye sıralamasında 3. sırada bulunan Serhan ‘SYHD-3’ Yeniaras ikilisinden oluşmaktadır.
 

İLGİLİ HABERLER