Göztepe Gaming FUT Champions Cup’taydı

Espor takımımız Göztepe Gaming, FIFA 19’un dünyadaki en prestijli turnuvası olan FUT Champions Cup’ta yer aldı. Amerika Birleşik Devletleri’nin Atlanta şehrinde düzenlenen ve dünyadaki en iyi 32’şer PS4 ve Xbox FIFA 19 oyuncusunun yarıştığı turnuvada kulübümüzü oyuncumuz Mert ‘Mert AL’ Altıntop temsil etti. Turnuvada Göztepe’miz haricinde Manchester City, PSG, AS Roma, Ajax, Sporting Lisbon, PSV, Schalke 04, Bayer Leverkusen gibi çok sayıda spor kulübünün ve dünyanın en büyük espor kulüplerinin temsilcileri yer aldı.
 
Oyuncumuz Mert ‘Mert AL’ Altıntop, turnuvaya çok iyi bir başlangıç yaparak dünya sıralamasında 34. sırada yer alan rakibi Cosimo ‘NBD2699’ Guarnieri’yi iki maç sonunda toplamda 4-2’lik skorla geçti. İkinci eşleşmesinde oldukça dominant bir performans gösteren oyuncumuz dünya 40.sı rakibi Artaç ‘Arti’ Sinoplu’yu toplamda 9-3’le geçmeyi başardı. Oynadığı üçüncü eşleşmede Arjantin ekibi Independiente’nin dünya 28.si oyuncusu Fawaz ‘Yago’ Gabriel’e uzatmalarda 5-4 kaybeden Mert, sonraki eşleşmelerinde AS Roma oyuncusu Polonyalı Damian ‘Damie’ Augustyniak’a 6-2 ve turnuva yarı finalisti Sporting Lisbon oyuncusu Gonçalo ‘RastaArtur’ Pinto’ya 5-4’lük skorlarla mağlup olarak averajla turnuvayı 17. sırada tamamladı.
 
FUT Champions Cup’a Türkiye’den tek temsilci olarak katılan ve kariyerindeki ilk uluslararası turnuvada ana tabloya kalmaya çok yaklaşarak başarılı bir performans gösteren oyuncumuz Mert Altıntop’u tebrik eder, ileride oynayacağı turnuvalarda başarılar dileriz.
 
 

İLGİLİ HABERLER