Milli Takım E-Euro 2020 Yolunda

17 Nisan 2020

UEFA ve Konami'nin ortaklaşa düzenlediği E-Euro 2020 elemeleri tüm hızıyla sürüyor. E-Euro 2020 Grup Elemeleri'nde ülkemiz G Grubu'nda Almanya, Bulgaristan, Macaristan ve Cebelitarık ile aynı grupta yer almış Almanya'nın ardından 24 puanla ikinci olarak play-off'lara katılmaya hak kazanmıştı.

Ülkemizi temsil eden 2 oyuncudan biri olan Göztepe Gaming sporcumuz Ali Doğan Barutçu 20-27 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek play-off müsabaklarında da milli formayı giyecek. 

20-27 Nisan tarihlerinde çift maç usulü oynanacak play-offlarda Runners-Up 2 Grubu'nda yer alacak Türkiye'nin rakipleri Kazakistan, İspanya, Litvanya ve Danimarka oldu.

Türkiye'yi temsil edecek Milli Oyuncularımız Ali Doğan Barutçu ve Mücahit Sevimli 5 takımlı grupta Türkiye'yi ilk 3'e taşımaları durumunda E-Euro 2020'ye katılmaya hak kazanacaklar.

Temmuz ayında Londra'da offline olarak yapılması planlanan E-Euro 2020 finalleri Pandemi ilan edilmesi nedeniyle Mayıs ayında her milli takımın, kendi ülkesinden online katılımı ile gerçekleşecek.

Sporcumuz Ali Doğan Barutçu'yu tebrik ediyor, milli takımımıza başarılar diliyoruz.

İLGİLİ HABERLER