Umman'da Göztepe Yelken Rüzgarı

19 Ocak 2018

Oman Sail ile yaptığımız sportif iş birliği kapsamında 2018 programında yer alan 12 ülkeden 78 sporcunun katıldığı Umman Mussanah Week yarışlarından kupalarla ayrıldık.

Optimist Genel klasmanında kulübümüzü temsil eden Kuzey Kumlalı üçüncü olurken, Optimist Kızlar klasmanında yarışan sporcumuz Aslı Akbeniz de üçüncü olarak kürsüye çıkmaya hak kazandı.

Dağıtılan toplam 6 ödülün ikisini aldığımız yarışlarda, Dünya ve Avrupa şampiyonasında derece alan başarılı sporcular yer aldı.

Baş antrenörümüz Tamer Başlığ, yarışın ve yarış öncesi kampın çok verimli geçtiğini ifade ederken Oman Sail ile sportif işbirliği kapsamında Umman’lı yelkencilerin yaz ayları içerisinde yelken şubemizde kampa katılacaklarını belirtti.

Yelkencilerimiz Türkiye’ye döndükten sonra ayağının tozuyla 21-27 Ocak tarihlerinde Fethiye’de yapılacak olan TYF Kış Kupası yarışına giden kafilemize katılacak.

İLGİLİ HABERLER
Yelken

Başımız Sağolsun: Cihat Muzaffer Kalkış'ı Kaybettik

Milli yelkencilerimizden, camiamızın önde gelen duayen isimlerinden Cihat Muzaffer Kalkış’ın vefatını derin üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

11 Mar 2019