Basketbol

Vizyon

Göztepe Spor Kulübü Basketbol Spor OKulu Vizyonu; kendine güvenen, takım duygusu içinde hareket eden, sosyal, psikolojik, ahlaki yönleri güçlü olarak yetiştireceği üstün yetenekli basketbolcuları ile Türkiye’de ve Dünya’da örnek alınan bir Basketbol Şubesi olmaktır.

Misyon

Göztepe Spor Kulübü Basketbol Spor Okulu Misyonu; Spor bilimleri ve spor teknolojisinden yararlanarak, Türk gençlerinden uluslararası seviyede yarışabilecek üstün nitelikli basketbolcular yetiştirmektir.

Amaç

Basketbol Okulunun faaliyet amacı ,küçük sporculara Göztepe sevgisi ve basketbol sporu ile birlikte genel olarak sporun sevdirilmesi ,temel basketbol becerisinin kazandırılması, bilgi ve tekniklerinin öğretilmesi, bu süreç içerisinde minik sporcuların fiziksel ve psikolojik gelişmelerine katkıda bulunulması ve grup çalışmaları yoluyla çocukların sosyalleşmesine, kendine güven kazanmasına, dışa açılmasına yardımcı olmak ve bunları yaparken de çocukların eğlenmelerini sağlamaktır.

Basketbolun zevkli ve hareketli bir spor olması bireysel çalışmaya ve fantezilere geniş ölçüde olanak tanıması, çocukları mutlu ederken onlara bağımsızlık duygusu verir. Bu ortamda bir yandan vücut fiziksel olarak güçlenirken diğer yandan çocuğun kişiliğinde güçlü duygusal bağlar oluşur .Basketbol çalışmaları sayesinde değişik çevrelerden çocukların bir araya gelmesiyle sosyal gruplar ve sosyo-ekonomik aile yapılarından gelen çocuklar arasındaki farklıklar ortadan kalkar ve çocukların ilk toplumsal tecrübelerini yaşayacakları yeni gruplar oluşur.

Eğitim

Göztepe Basketbol Okulu antrenmanları kış sezonunda Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Karabağlar Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi (Eski Maliye Meslek Lisesi) içinde yer alan spor salonunda gerçekleşmektedir.

BİLGİ İÇİN: 0549 448 1925