Eskrim

Eskrim; hamlenizi uzun uzun düşünmenize zamanınızın olmadığı, satrancın ayakta ve fiziksel efor gerektiren bir tarzı olarak betimlenebilecek, kesici ve delici özelliklere sahip olmayan kılıçlarla oynanan bir spor dalıdır.

Neden Eskrim?>

Eskrim herkese uygun bir spordur. Her yaştan kadın, erkek, çocuk, kısa boylu, uzun boylu, şişman, zayıf ayrımı olmaksızın bu sporu yapabilir. Tüm bedenin aktif olarak kullanıldığı, fiziksel ve zihinsel özelliklerin en iyi şekilde ve en geniş ölçüde öne çıkartıldığı salon sporudur.

Göztepe Eskrim Spor Okulları flöre branşında eğitim vermektedir.

Neden Flöre?

Flöre; eskrim sporunun diğer branşları olan Epe ve Kılıç'a kıyasla en dar hedef alanına sahip branş olduğundan çok iyi bir teknik gerektirmektedir. Neden flöre sorusunun yanıtı “Flörecilere göre en zevklisi ve zor olanı kendi branşları olduğu için ve zoru başarmak güzel olduğu için” dir.

Eskrim Çocuklara Ne Kazandırır?

Eskrim çocuklara; sağlık, disiplin, dayanıklılık, yaratıcılık, sürat, güç, çeviklik, dikkat, mesafe kontrolü, zamanlama, çabuk düşünme, odaklanma, karar verme, önsezi, strateji - planlama - taktik, patlayıcı kuvvet, esneklik, denge, refleks, el-göz ve beden-zihin koordinasyonu, konsantrasyon, stres kontrolü, bağımsızlık, özgüven, rakiplerine saygı duymayı öğreterek çok yönlü ve aktif bir kişiye dönüştürür. Bireysel ve takım müsabakaları şeklinde düzenlenen eskrim turnuvalarındaki süreçler çocukların sorumluluk sahibi olarak yetişmelerini sağlar. Eskrim ayrıca savaş pilotlarına dikkat ve konsantrasyonu artırmak amacı ile tiyatro sanatçılarına da duruş pozisyonlarının gelişimine katkıda bulunmak amacı ile tavsiye edilmektedir.

GÖZTEPE ESKRİM

Gürsel Aksel Stadyumu Konak - İzmir | TÜRKİYE


0532 433 5805 & 444 1 925 / 104